Wielowymiarowy Wietnam: Zwiedzanie kraju łodzią, rowerem i pieszo

Wielowymiarowy Wietnam: Zwiedzanie kraju łodzią, rowerem i pieszo

Wietnam jest krajem o wielu fascynujących możliwościach podróżowania. Od urokliwych delt rzek i malowniczych wysp po górzyste krajobrazy i tętniące życiem miasta, Wietnam oferuje niezwykłe doświadczenia dla podróżników. Jednym z interesujących sposobów na odkrywanie uroków tego kraju jest podróżowanie łodzią, rowerem i pieszo. Przez to połączenie dwóch środków transportu lądowego i jednego wodnego, podróżnicy mają okazję poznać Wietnam z różnych perspektyw.

 1. Wietnamskie deltą Mekongu łodzią
  Podróż rozpoczyna się w Ho Chi Minh City, gdzie można wynająć tradycyjną wietnamską łódź i wyruszyć w przygodę po uroczystym Mekongu. Z widokiem na płaską, malowniczą deltę, poruszanie się łodzią staje się pełnym przygód doświadczeniem. W trakcie podróży można odwiedzić pływające targi, zobaczyć wioskę wielbłądów i zwiedzić świątynie na wodzie.

 2. Rowerem przez zielone pagórki
  Po powrocie do lądu, podróżnicy mają okazję wyruszyć na rowerowe wycieczki przez zielone pagórki Wietnamu. W okolicy miasta Hoi An, które słynie z pięknych plaż i starożytnej architektury, można wynająć rower i zwiedzić okoliczne wsie, ryżowe pola i plantacje herbaciane. To nie tylko doskonała okazja do podziwiania malowniczych krajobrazów, ale także do zanurzenia się w lokalną kulturę i spotkania z przyjaznymi mieszkańcami.

 3. Piesza wyprawa przez Sapa
  Podróżnicy o mocnych nogach mogą wyruszyć na piesze wędrówki przez malownicze góry Sapa. Ta okolica, znana z spektakularnych terasowanych pól ryżowych i kolorowych grup etnicznych, oferuje niezapomniane doświadczenia. Wędrówka przez trasy górskie pozwala na podziwianie wspaniałych widoków, zanurzenie się w miejscową kulturę i spotkanie się z plemionami, które zachowały swoje tradycje i zwyczaje.

 4. Eksploracja Halong Bay – perły Wietnamu
  Wietnam jest znany z malowniczych zatok i wysp, a jednym z najbardziej ikonicznych miejsc jest Halong Bay. Można wynająć łódź i udać się na jednodniową lub dwudniową wyprawę po tej spektakularnej krainie. Zwiedzanie skalistych wysp, pływanie w turkusowych wodach i odkrywanie ukrytych jaskiń to niezapomniane przeżycia, które pozostawią trwałe wrażenie.

 5. Życie miejskie w Hanoi
  Po powrocie do lądu, warto udać się na zwiedzanie jednego z najbardziej fascynujących miast Wietnamu – Hanoi. Ta stolica oferuje niezwykłą mieszankę tradycji i nowoczesności. Przez wąskie uliczki Starówki można spacerować pieszo, podziwiając kolonialną architekturę i próbując lokalnych przysmaków na rozmaitych straganach. Z drugiej strony, rejon French Quarter zachwyca eleganckimi budynkami i modnymi kawiarniami.

 6. Istniejące listy wypunktowane

 • Na rynkach wietnamskich warto spróbować różnorodnych smaków, takich jak pho (tradycyjna zupa), bun cha (grillowane mięso serwowane z makaronem) i banh mi (tradycyjna wietnamska kanapka).
 • Wycieczka do starożytnego miasta Hoi An to doskonała okazja do zakupów. Można znaleźć tu wiele haftowanych wyrobów, przygotowywanych na miejscu odzieży i ręcznie wykonanego biżuterii.
 1. Podsumowanie
  Podróżowanie przez Wietnam łodzią, rowerem i pieszo to świetny sposób na odkrywanie tego fascynującego kraju z różnych perspektyw. Od urokliwych delt rzek po górzyste krajobrazy i tętniące życiem miasta, Wietnam oferuje niezapomniane doświadczenia dla podróżników. Niezależnie od tego, czy wyruszysz na wyprawę łodzią po Mekongu, przejedziesz się rowerem przez zielone pagórki czy wędrówką dotrzesz do gór Sapa, Wietnam na pewno zostawi w tobie trwałe wspomnienia.