Tajemnicza historia rangersów – ciekawostki związane z tym szkockim klubem

Rangersi to jeden z najbardziej znanych klubów piłkarskich na świecie, pochodzący z Szkocji. Klub ten słynie przede wszystkim z licznego grona fanów, pasji i charyzmy. Jednak historia tego klubu kryje wiele ciekawych tajemnic i faktów, o których niewielu wie. Oto kilka z nich:

Początki klubu

Rangersi zostali założeni w 1872 roku w Glasgow, jako klub amatorski. W ciągu kilku lat klub zaczął zyskiwać coraz większą popularność, przede wszystkim dzięki swojemu stylowi gry i pasji, jaką wnieśli do piłki nożnej.

Derby z Celticem

Najważniejsze i najbardziej emocjonujące spotkania dla kibiców Rangersów to derby z drużyną Celticu. Mecz ten nazywany jest “Old Firm” i jest jednym z najstarszych i najbardziej zaciętych pojedynków w historii piłki nożnej. Kibice obu drużyn często utożsamiają swoje poglądy polityczne z klubami, co tylko podkręca napięcie.

Słynny slogan

Słynny slogan klubu “Nie boję się ciemności” (ang. “No fear in the dark”) został wprowadzony w 1956 roku przez ówczesnego trenera Rangersów, Scot Symon. Slogan ten stał się nie tylko symbolem klubu, ale również uosobieniem pasji i charakteru, jakie prezentują zawodnicy Rangersów.

Legenda klubu

Legenda Rangersów, John Greig, to nie tylko najbardziej utytułowany piłkarz w historii klubu, ale również uznawany za jednego z najlepszych piłkarzy, jakie kiedykolwiek grali w Szkocji. Grał dla klubu przez 18 lat, a jego pasja i oddanie dla klubu stały się legendą.

Rangersi to klub z pasją i historią, który przyciąga uwagę kibiców z całego świata. Słynne derby z drużyną Celticu, legendarna postać Johna Greiga oraz niesamowity slogan klubu, to tylko niektóre z wyjątkowych elementów związanych z tym klubem.