Hypogeum na Malcie – jak zdobyć bilety?

Hypogeum to jedna z najważniejszych atrakcji turystycznych na Malcie, wpisana na listę dziedzictwa kulturowego UNESCO. Jest to kompleks podziemnych tuneli i pomieszczeń, których powstanie datuje się na około 2500 lat p.n.e. Hypogeum to jedyna taka budowla na świecie, dlatego warto ją odwiedzić podczas pobytu na Malcie. Jednakże zdobycie biletów na wizytę w tym miejscu nie jest takie proste. Poniżej przedstawiamy kilka wskazówek, które pomogą Ci zorganizować wizytę w Hypogeum.

Rezerwacja biletów

Aby zwiedzić Hypogeum, należy uprzednio zarezerwować bilety. Ze względu na duże zainteresowanie wizytą w tym miejscu, bilety należy rezerwować z kilkumiesięcznym wyprzedzeniem. Rezerwację można dokonać online na oficjalnej stronie Hypogeum.

Ceny biletów

Ceny biletów do Hypogeum są dość wysokie, jednak warto zainwestować w zwiedzenie tego niezwykłego miejsca. Dla dorosłych bilety kosztują około 30 euro, dla dzieci i studentów bilet jest tańszy. Warto zauważyć, że liczba zwiedzających jest ograniczona, więc nawet jeśli uda Ci się zdobyć bilety, nie ma gwarancji, że będziesz mógł odwiedzić Hypogeum w wybranym przez siebie terminie.

Jak dostać się do Hypogeum

Hypogeum znajduje się w Państwowym Muzeum Archeologicznym w Paoli, w pobliżu stolicy Malty, Valletty. Można tam dotrzeć samochodem lub autobusem. Warto jednak pamiętać, że w okolicy Hypogeum nie ma parkingu, a samochód należy zostawić w oddalonej od miejsca parkingu i przejść pieszo.

Podsumowując, Hypogeum na Malcie to niezwykłe miejsce, które warto odwiedzić podczas pobytu na tej pięknej wyspie. Jednakże, ze względu na ograniczoną liczbę zwiedzających oraz duże zainteresowanie wizytą, bilety należy rezerwować z dużym wyprzedzeniem. Dostanie się do miejsca jest możliwe samochodem lub autobusem, jednak warto pamiętać o trudnościach związanych z parkowaniem.